Bodrum'da 360 derece reklam hizmeti veren bir reklam ajansı olan Toprak Ajans olarak en büyük markamız olan Bodrum'un kanayan bir yarasıyla ilgili farkındalık ve çözüm yaratmak adına bir projeye adım attık.

İsmi Beni Unuttunuz. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Hayvan Hakları Derneği desteği ile gerçekleştirdiğimiz proje 15 gün içinde yoğun bir sosyal medya etkileşimi ve basın ilgisi elde etti.

Her yıl tatilcilerin Bodrum'da terk ettikleri canlar üzerinden bir farkındalık yaratmaya çalıştığımız projemizi çok katmanlı olarak oluşturduk. İlk aşama olarak Torba Barınağı'ndan örneklem bir köpek grubu seçerek bu canların hikayelerini oluşturduk ve videoların çektik. Bu videoları açtığımız sosyal medya hesaplarına yükledikten sonra Outdoor'da billboard ve raketlerle projemizi destekledik. Son aşama olarak köpeklerimizin görsellerini ve hikayelerine giden QR kodları taşıyan maketler hazırlayarak bu maketleri Bodrum'un en yoğun sokaklarına ve alışveriş merkezlerine konumlandırdık.

Hedefimiz, Bu canların seslerini onları terk eden kişilere ulaştırmak, satın almayıp sahiplendirmeyi özendirmek, tehlikeli ırk sayılan hayvanların üretimi, barındırılması ve ticaretini engelleyen yasaya dikkat çekmek ve tabi ki de bu köpeklerin haklarını savunmak.

beni unuttunuz, qr kod